Posted by on

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Čardáš Klaunů & Seventh Passion & CI3/LÉTO s Velbloudem

Pá 3. července @ 18:00 - 22:00

dobrovolné

Čardáš Klaunů – rock-crossover/Jihlava
promo@cardasklaunu.cz
http://www.cardasklaunu.cz
+
Seventh Passion – progressive blues´n´rock
http://seventhpassion.com
https://www.instagram.com/seventhpassion.band/

+

CI3 – alternative big-beat / Ostrava
http://www.ci3.cz
https://bandzone.cz/cafeindustrial

Otevřeno od 18 hodin, produkce mezi 19 a 22 hodinou,
vstup je dobrovolný, výtěžek bude použit na honoráře interpretů, stejně tak můžete festival podpořit na této sbírce na Donio https://www.donio.cz/FestivalSlavie, festival je prozatím v režimu DIY.

Bližší informace k interpretům:

Čardáš Klaunů Srdcem a duší kapely je kytarista, zpěvák a skladatel Martin Kučera (Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor rocková kytara), jenž je dokonce autorem většiny textů. S energií sobě vlastní při studiovém nahrávání ždímal sebe i ostatní do poslední kapky potu, aby vše bylo podle jeho náročných představ. V minulosti psal Martin písně i pro superstar Terezu Maškovou.
Pavel Strnad (Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor baskytara) je spolu s Martinem základním kamenem kapely. Láska k hudbě ho provází i mimo stěny zkušebny – Pavel vyučuje hře na kytaru, baskytaru a klavír na jedné ze základních uměleckých škol v Českých Budějovicích. Mimo jiné Pavel příležitostně spolupracuje s Jihočeskou komorní filharmonií.
Třetici uzavírá Radek Doležal, nadaný bubeník z Hradce Králové, který v současné době studuje magisterský studijní program v oboru perkusní nástroje na Akademii múzických umění v Praze. Radek mimo Čardáše klaunů hraje také ve skupině Precedens a v sólovém projektu zpěvačky Ivy Marešové. Není mu ovšem cizí ani vážná hudba, což dokazují zkušenosti mj. z PKF – Pražské komorní filharmonie, Národního divadla v Praze nebo Českého filharmonického orchestru.
Kouzlo studiového alba Dvě tváře pak dotváří stálí hosté Pavel Mucha (Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor klavír) a Zdeněk Tománek (Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor saxofon). Pavel Mucha je nyní klávesistou skupiny Janka Ledeckého a je také nadaným multiinstrumentalistou. Kromě klavíru se věnuje zpěvu a hře na harmoniku. Zdeněk Tománek je oceňovaný sólový hráč (2x na Krokus jazzy festivalu v Polsku, 1x prestižní soutěž Big Bandů v Holandsku). Zahraničí bude Zdeňka definovat i v příštím roce, kdy nastupuje studium na hudební akademii v Basileji. Mimo svých osobních úspěchů se angažuje v různých jazzových kapelách v Praze.

Seventh Passion vznikla v roce 2015, je plzeňské power trio složené z muzikantů, kteří rádi proplouvají různými hudebními žánry a ve své tvorbě experimentují s progresivitou. Jejich tvorba se opírá o rockový a bluesový základ s nádechem 70. let, ale prolíná se i s jazzem, folkem či metalem. Kapela se inspiuje tradiční hudbou z různých koutů světa; nebojí se pracovat ani s harmoniemi a rytmy orientu. Výsledkem je stylově ne úplně snadno zařaditelná muzika, která vypovídá o jejich přístupu ke kompozici.
V roce 2017 vydali debutové album 7Songs natočené v domácím studiu a dále nasledovaly dva singly Psyphysical Gravity a Nostalgic Lullaby, ke kterému vznikl i videoklip. V témže roce skupina zvítězila v soutěži kapel Skutečná liga.
Kapelu tvoří kytarista a zpěvák Jan Lichtenberg, baskytarista Vítězslav Karásek a bubeník Luboš Samek.

CI3 ostravské trio CI3 vzniklo postupnou evolucí z kapely Café Industrial. Zlomovým bodem je rok 2020 a nahrání alba HODNĚ ŘEKY.
Trio CI3 se hudebně pohybuje mezi žánry. Promyšleně vystavěná gradace skladeb, interakce mezi jednotlivými členy i mezi kapelou a publikem – to vše znásobuje krásně mrazivou atmosféru jejich koncertů. Chvíli se usmíváte, chvíli chmuříte, jindy kýváte hlavou do rytmu a ani o tom vlastně nevíte. Pocity vás zaplaví a vy se v nich zcela dobrovolně a odevzdaně topíte. A na samotném konci cítíte slastné uvolnění, aniž byste si ušpinili prádlo. To vše můžete zažít. Stačí se jen posadit a odevzdat se…
CI3 jsou:
František Kuča – kytara, zpěv
Kristýna Krompolcová – basa
Viktor Dořičák – bicí
Diskografie:
CI3 – HODNĚ ŘEKY (2020)
Café Industrial – Nití (2015)
Café Industrial – Ostrovy… (2011)

Podrobnosti

Datum:
Pá 3. července
Čas:
18:00 - 22:00
Cena:
dobrovolné
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/265703618009673/

Místo konání

Music Bar Velbloud
U Tří lvů 4/294
České Budějovice, 370 01
Telefon:
+420 737 157 871