Posted by on

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Gonsofus & Hard to Frame

Čt 20. Únor @ 20:00 - 23:30

100Kč

Vzpomínáte si na první večer Letní scéna Slavie 2019? Kdo byl, tak si vybaví hudební zážitky a lahůdky v podobě dvou interpretů:

GONSOFUS (rus+hun) – transcontinental groove
https://www.facebook.com/gonsofus/
http://www.gonsofus.com/
a
Hard to Frame (cz) – dnb/dubstep live instruments
https://www.facebook.com/hardtoframe/
http://www.hardtoframe.cz

Start ve 20.00 hodin

Line-up: 20.30 – 21.30 GONSOFUS
22.15 – 23.15 Hard to Frame

Vstupné rozpětím 100 – 200
Prvních 50 návštěvníků obdrží plechovky energetického nápoje Cocalizer

Bližší informace k interpretům:
GONSOFUS– Pomocí různých nástrojů a živých smyček, multi-instrumentalisté Sasha Mamaev a Gábor Tokár vytvářejí silný zvuk tzv. transkontinentální groove. Úzká rytmická sekce, kytara a jedinečná vokální přítomnost, vše zbarvené mohutnou dávkou pečlivě zpracované elektroniky – to je zvuk Gonsofus vytvořený živě jen dvěma hudebníky.

Gonsofus strávil posledních 5 let aktivním turné po Evropě a ve Spojených státech, s více než 400 koncerty v 19 zemích, po cestě sdílejících etap s takovými umělci jako Jazzanova, New York Ska Jazz Ensemble, KOOP Orchestra, Heymoonshaker a další.

V dubnu 2015 došlo k vydání jejich alba Taking Shape. Nyní v roce 2020 Gonsofus vydali nové EP, které bylo nahráno v Praze a smícháno v New Yorku.

Od roku 2012 GONSOFUS navštívili Německo, Norsko, Litvu, Estonsko, Holandsko, Belgii, Švýcarsko, Portugalsko, Španělsko, Francii, Slovenkso, Českou republiku, Maďarsko, Polsko, Itálii, Rakousko, USA a Rusko.

Hard to Frame – Kapelu Hard to Frame formuje náklonnost k elektronickým tanečním stylům, jako jsou drum and bass, dubstep nebo breakbeat. Touha hrát tyto styly naživo, kombinovat je s ostatními žánry a propojovat nástroje akustické s nástroji elektronickými se pak promítla do nezaměnitelného zvuku kapely.

Pětičlenná formace má za šest let svého působení odehráno přes 60 koncertů v klubech i na festivalech. Na podzim roku 2015 vydala své první EP Out of Frame, ze kterého singl Dreamy Eyes zabodoval v hitparádě Velká Sedma na Radiu 1 a byl natočen live na Balcony TV.

Během roku 2018 kapela finalizuje své debutové album Ghosts, které vydává na konci března 2019.

Kapela je tvořena následujícími osobnostmi:
OCZE,
vlastním jménem Ondřej Černohorský, je vědeckým pracovníkem. Myšlenku tohoto elektronického projektu nosili v hlavě spolu s Vendy ještě předtím, po příchodu Matta a Daria se projekt ustálil a tím vznikla kapela Hard to Frame. V Hard to Frame hraje Ocze na klávesové nástroje a skládá většinu hudby. Za svůj život působil v několika kapelách (After Shake, Popcorn Drama, Sek Jsi Bombónky, JBs orchestra) a nespočetně dalších hostoval. Ocze studuje na FAMU obor zvukotvorba. Ve volném čase se věnuje volejbalu, jízdě na kole, hře na piáno, zvukařině, DJování po putikách, četbě knih nebo sledování filmových novinek. Hudebně je ovlivněn mnoha kapelami, jejichž výčet by snad nikdy nemohl být kompletní. Za nejznámější uveďme například Radiohead, Massive Attack, Depeche Mode, Submotion Orchestra nebo Boards of Canada. Jeho hudebním vzorem je klavírista Brad Mehldau a Nik Bartsch.
VENDY,
vlastním jménem Vendula Šmejkalová, je absolventkou provozně ekonomické fakulty a má za sebou půl roku studia skladby na konzervatoři Jaroslava Ježka, odkud již odešla. V H2F hraje na saxofon a klávesy. Působila v několika kapelách, v 15-ti letech založila s dvěma kamarády punkovou kapelu Bez Názvu po vzoru Nirvány, kde hrála na elektrickou kytaru a zpívala, dále hrála na basu v kapele Mrtvý kvítí, na saxofon a klávesy ve Space Green a na saxofon v kapele Sek Jsi Bombónky. Dlouho působila v kapele Jamchestra (saxofon, klávesy), hrála v projektu Dario and the machine (saxofon), a už od mládí hraje v jazzovém bigbandu FF band na saxofon. Hudebně je ovlivněna hlavně jazzem a elektronickou hudbou. Mimo hudby jsou jejími dalšími zájmy četba, sport a v slabých chvilkách si na sebe ušije i nějaký kus oděvu.
KJ,
vlastním jménem Karolina Veselá je absolventkou VOŠ Jaroslava Ježka, obor jazzový zpěv. V Hard To Frame zpívá od roku 2017. KJ je odkojená dívčím sborem Permoník a tím i ovlivněná klasickou a folklórní hudbou. Na střední škole byla členem kapely Marmelada, momentálně je součástí pár dalších projektů. Ráda poslouchá vše, co je líbivé jejímu uchu. Mimo hudby miluje výběrovou kávu, dobré jídlo a umění všeho druhu.
MATT,
vlastním jménem Matouš Bureš je absolventem pražské stání konzervatoře a v současné době studentem HAMU, obor jazzové bicí. V Hard To Frame hraje na bicí nástroje. Tvrdí o sobě, že kdysi bývával i klavírista. Hrál a hraje ve spoustě jiných uskupení: Kronos combo, The clients, Sek jsi bombónbky, Kolínský big band, R.A.P. (rhytmic acid project), státní opera. Matouš se nebojí odehrát ani plesy, svatby a zábavy všeho druhu. Mezi jeho hudební modly patří Gavin Harrison, Thomas Lang, Dave Elitch nebo Chad Smith. Mimo hudbu mezi jeho koníčky patří fotball, swimming, reading, dancing a pubbing.
SAM,
vlastním jménem Samuel Barcík je studentem pražské jazzové konzervatoře, obor jazzová basa. V Hard To Frame hraje od roku 2017 a to na basovou kytaru.
Tvrdí o sobě, že je milovník renesanční polyfonie a sborového zpěvu, je odchovaný na electro-clash, trip hopu a The Foreigner.
Hrál a hraje ve spoustě jiných uskupení: Karol Komenda Group, Fields of Grain, Heliotype, Aurora Party Band.
Samova nejoblibenější věta je „uff… to som si vydýchol“.

Podrobnosti

Datum:
Čt 20. Únor
Čas:
20:00 - 23:30
Cena:
100Kč
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/3140992312587232/

Místo konání

Music Bar Velbloud
U Tří lvů 4/294
České Budějovice, 370 01
Telefon:
+420 737 157 871