Posted by on

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Green Frog Feet (ger), The OwnRoadies, ABOVE

Čt 20. srpna 2020 @ 18:00 - 22:00

dobrovolné

GFF / Green Frog Feet – punk-rock / Regensburg – Germany, jsou bezpochyby momentálně jedním z nejzajímavějších objevů. Postavte kluky na pódium a zažijete bouři, působivou show, styl a zvuk, jsou na nejlepší cestě stát se současným německým punkovým exportním hitem číslo 1!
http://www.greenfrogfeet.de
https://bandzone.cz/greenfrogfeet
+
The OWNROADIES – punk-rock / České Budějovice, neméně působivá punkrocková show s legendami českobudějovické alternativní scény
http://bandzone.cz/theownroadies

+

ABOVE – grunge/stoner rock – České Budějovice
https://abovebandsucks.bandcamp.com

Otevřeno od 18 hodin, produkce mezi 19 a 22 hodinou, vstup je dobrovolný, výtěžek bude použit na honoráře interpretů, stejně tak můžete festival podpořit na této sbírce na Donio https://www.donio.cz/FestivalSlavie, festival je prozatím v režimu DIY.

Bližší informace k interpretům:

GFF / Green Frog Feet první album „Sex, Frogs & Rock’n’Roll“, které si kapela produkovala sama, vyšlo v roce 2001 a pomohlo klukům zviditelnit se na okolní scéně a otevřelo jim dveře ke známé produkční společnosti MODERN NOISE. Po několika změnách v sestavě vyšlo v roce 2004 druhé album „SCORE“, které je milníkem v jejich tvorbě a katapultuje kapelu na cestu úspěchu.
Také singl „RIOT GIRL“ zabodoval v roce 2005 ve Švédské hitparádě prodeje singlů, kde se dostal na 33. místo a nechal za sebou kapely jako Foo Fighters a Green Day. Navíc obdrželi cenu MTV ROCKZONE – BEST NEWROCKER 2005 a mohli vystoupit se songem „SCORE“ na známé TRL-Stage. V roce 2006 následuje předskakování na německé části turné známé skupiny „SIMPLE PLAN“, dále pak SILVERSTEIN a MXPX z USA.
V únoru 2007 vydávají u MODERN NOISE třetí album „11 Ways To Kill Your Idols“. Album vyšlo skoro v celé Evropě a v Japonsku, v současnosti je k dostání na celém světě. Po vydání alba následovalo druhé evropské turné, při kterém kluci navštívili země jako Německo, Rakousko, Švýcarsko, Česká Republika, Itálie, Švédsko a Dánsko. Další významnou věcí bylo předskakování americké superstar PINK v Bavorsku(Německu) v červenci 2007 před 14 000 diváky. Kromě toho skupina vstupovala na jednom pódiu spolu se spoustou známých kapel, jako Dog Eat Dog (USA), The Hives (SE), UK Subs (UK), The Exploited (UK), Sick of It All (USA), The Killers (USA), Beatsteakes (Něm), H-Blockx (Něm), Die Happy (Něm), Donots (Něm), Itchypoopzkid (Něm), The Busters (Něm), Such a Surfe (Něm) a mnoha dalšími…
To vše má za následek, že mají kluci v současné době velkou fanouškovskou základnu, jak v Německu, tak v okolních zemích.

The OWNROADIES založili v roce 2007 kytarista Martin Machek (Better Way), bubeník Lubomír Flaška (t.č. Dezinfekce), baskytarista Roman Chuchel (t.č. Troodon) a zpěvačka Martina Vranovská. Pro nedostatek Martinina času však za mikrofon záhy nastupuje sestra Tereza. 29.5.2008 přichází první vystoupení na domácí scéně v klubu Velbloud v Českých Budějovicích s místní HC smečkou Dead Set Against. Následně kapela nahrává ve Studiu Kamarád (později Rec’n’Roll) demo 2009 obsahující skladby Limpdick, God Sucks, Stay Away! V roce 2010 se kapela podílí na kompilaci studia Rec’n’Roll nazvané Let´s Fight Together songem Do It! Další podrobnosti je možno vyčíst z rozhovoru Flašky a Terezy se Štěpánem Smrčkou na http://www.punk.cz/index.asp?menu=3&record=10184
Kvůli problémům způsobeným vysokými hladinami decibelů kapelu poprvé opouští basák Roman. Kapela se snaží sehnat náhradu adekvátní jak muzikantsky, tak lidsky. Koncertně zastává post basáka kytarista Karel Maxa z Dezinfekce. Po zhruba půlročním hledání basu nastálo obsadil Eda Pareis. Bohužel se už nedaří navázat na původní energii, Tereza podléhá volání Berlína a odchází se naplno věnovat DJingu jako Tigerhead https://www.facebook.com/thetigerheadofficial/. Kapela přechází do hybernace.
Na začátku roku 2013 se Romanovi konečně vrací sluch. To se stává impulzem pro rozhodnutí najít novou zpěvačku a pokračovat. To se nakonec podaří v budějckém Cuba baru, kde bubeník Flaška potkává v ranních hodinách nepřeslechnutelnou Dominiku Konečnou. Tím začíná nová éra. Po nazkoušení starých věcí kapela začíná znovu vystupovat a nahrává ve studiu Rec’n’Roll demo 2014 o dvou nových písničkách Mother a Behind The Door. Rozjetý vlak už tentokrát nezastaví ani definitvní rozhodnutí Romana, pověsit basu na hřebík. Na několik let po něm basu přebírá Pavel Chucho Hrdlička (Diskriminace, 1982) a v létě 2017 Pavel Machek (PročNe!). V tomto složení nahrávají The OWNROADIES ve studiu Sound Rapids Damiána Kučery na podzim 2017 aktuální EP Indecision Prison.

ABOVE mladá budějcká muzikantská krev, která hraje pro radost svou i svých posluchačů. Jejich tvorba je ovlivněna kapelami jakou jsou Nirvana, Mad Season, Pearl Jam, Audioslave,,Soundgarden a Foo Fighters.
Snaží se tedy jejich hudbu proplétat různými žánry, kde si může každý posluchač najít to své. Kapela hraje ve složení Spálenka Jirka (Lead guitar+vocals), Racek Jan (Bassguitar), Marhoun Kryštof (Drums+vocals) a právě nahráli své první album s názvem SPACESHIP, které vyšlo 28/6, ochutnat můžete zde:
https://album.streamlink.to/Spaceship

Podrobnosti

Datum:
Čt 20. srpna 2020
Čas:
18:00 - 22:00
Cena:
dobrovolné
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/554568748781460/

Místo konání

Music Bar Velbloud
U Tří lvů 4/294
České Budějovice, 370 01
Telefon:
+420 737 157 871