Posted by on

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

JAMES HARRIES (uk/cz) + LÁĎA LATKA TRIO (cz/České Budějovice)

Pá 28. Únor @ 20:00 - 1:00

150Kč – 200Kč

James Harries se více jak po roce vrací do Music Bar Velbloud a Českých Budějovic a přiveze s sebou z brusu nový materiál, desku Superstition, která vyjde v lednu 2020 na labelu TRANZISTOR. Někteří z vás možná znají stejnojmenný singl z Český rozhlas – Radiožurnál, Evropa2 a dalších rádií.

James Harries (uk/cz)
http://www.jamesharriesmusic.com
https://youtu.be/Y1WwwPs4VQM (singl Superstition)
+
Láďa Latka trio (cz/České Budějovice)
https://bandzone.cz/labada
https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=J0UufK2pNIE&feature

Doors at 8 p.m.
Concert at 9 p.m.
Entry: 150 czk presale + fee – https://goout.net/cs/listky/james-harries/wxsf/ ; 200 czk on concert day

Více informací k interpretům:

James Harries
Kdo James zažil na živo, pak ví, že jeho koncerty jsou jedinečným zážitkem plným emocí. Ať už jsou jeho silné melodie melancholické nebo plné hravosti a euforie, vždy má naléhavost Harriesova hlasu pořádnou dávku charismatu. James nepostrádá energii mladíka ani lyrické vyjadřování básníka. Pobíhá po pódiu, srší vtipem, vypráví historky, které se člověku dostanou pod kůži a umí natlačit slzy do očí nebo vás rozesmát.

Jeho posledním sólovým počinem bylo médii i fanoušky skvěle přijaté EP Recorded Live in Bratislava, vydané na podzim 2017. Album Until the Sky Bends Down (2016) přineslo zpěvákovi skvělé ohlasy u veřejnosti i hudebních kritiků, fanoušky si však získal i předchozím albem, které jako první na světě natočil na mobilní telefon. Časopis Rolling Stone ho označil jako „Zlatý hlas“ a světová média ho často přirovnávají k takovým osobnostem, jako jsou Jeff Buckley či Damien Rice. Kromě koncertování se písničkář věnuje komponování filmové hudby, jeho skladby se už objevily v šestnácti amerických, britských, českých, dánských a polských filmech (u nás jsou známé např. Snowboarďáci, Lidice a Bobule). Televizní diváci mohli Harriese zaregistrovat také v úspěšném krimi seriálu Modré stíny s titulní písní Blue Shadows.
Příležitostně vystupuje v nabité sestavě Blue Shadows ceněného skladatele Petra Ostrouchova. Letos podnikl rozsáhlé koncertní turné po Polsku a jeho píseň Sunlight of My Heart se objevila v úspěšném filmu Plan B, který natočila uznávaná polská režisérka Kinga Debska. Pravidelně koncertuje ve Velké Británii, USA, po celé Evropě, hrál i v Číně a Vietnamu.

Láďa Latka trio – českobudějovický písničkář Láďa Latka, kterého ke kytaře před dvaceti lety přivedla láska ke kapelám Nirvana, Pixies či R.E.M., vydal své debutové album Terapie láskou. Po letech rockového působení v místních undergroundových kapelách přináší jistý cit pro uvolněnou atmosféru, kdy si vystačí pouze s akustickou kytarou. V současné době vystupuje s houslistou Tomášem Vávrou a cajonistou Pavlem Mapache Maulem.

Podrobnosti

Datum:
Pá 28. Únor
Čas:
20:00 - 1:00
Cena:
150Kč – 200Kč
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/564645834101657/

Místo konání

Music Bar Velbloud
U Tří lvů 4/294
České Budějovice, 370 01
Telefon:
+420 737 157 871