Posted by on

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

KALLE + Tokaref /Letní scéna Slavie

Út 30. Červenec @ 18:00 - 22:00

dobrovolné

Poslední červencový termín se ponese v melancholickém slowcoru a alternativním funk/blues rocku s kapelami

Kalle – slowcore Tábor
http://www.kalle-music.com
a
Tokaref – alternative funk/blues rock Český Krumlov

Start v 18.00 hodin
Vstupné dobrovolné – výtěžek bude věnován na charitativní účely
Od 21.00 hodin otevřen Music Bar Velbloud – afterparty – vstup free

Bližší informace:

Kalle je česká kapela založená v Táboře 2013. Kapela je složena z Veroniky Buriánkové (zpěv, klávesy) a Davida Zemana (kytara, zpěv, synthy, bubnové programování). Jejich specifický žánr prochází pomalým tempem, trip-hopem, post-rockem nebo altem. pop.

První album „Live from the Room“ z roku 2014 velmi dobře rezonovalo v celé české hudební scéně a bylo v mnoha žebříčcích vysoce hodnoceno a nominováno v různých oceněních.

Druhé album Saffron Hills bylo vydáno na konci roku 2017 a patří k nejlepším českým albům tohoto roku. Jako dlouho očekávané album na české hudební scéně mělo velkou zpětnou vazbu od fanoušků a kritiků. Album bylo nominováno v obou oceněních českých kritiků (cena Apolla a Vinyla) nebo byla vybrána jako nejlepší české album největšího domácího alternativního hudebního časopisu Fullmoon.

Specifikem kapely je hlas Veroniky, který je často přirovnáván ke jménům jako Beth Gibbons, Björk nebo PJ Harvey, přístup kapely k nahrávce (analogové nahrávky doma) a velmi intimní, ale intenzivní atmosféra jejich alb a živých vystoupení. Kapela sdílela scénu s takovými umělci jako Daughter, Scott Kelly (Neurosis), Amen Ra, Scott Mc Cloud (Dívky proti chlapcům) atd.

Tokaref aneb z divokého rock&rollu do alternativní roviny – takovou cestu ušla v posledních několika letech českokrumlovská kapela Tokaref.
Kapela je složena z frontmana a zpěváka Jakuba Tokára, jeho bratra, kytaristy a zpěváka Jana, sestry – pianistky Anny Tokárové, baskytaristy Jan Píši a bubeníka Adama Adamjáka.

Anna je jedním ze zásadních členů týmu, coby jediná žena mu dodává na eleganci a doprovod jejího piana usměrňuje převažující mužský element do klidnější roviny. A právě složení kapely dodává tvorbě svěží nádech i v jiném směru – tři romští sourozenci se s českými členy skvěle doplňují a podle svých slov se inspirují navzájem.

Tokaref vznikl v roce 2011. Od dob hraní v garáži se už však dostal mnohem dál – dnes už vystupuje třeba vedle skupiny Květy nebo Lenky Dusilové, hraje u nás i v zahraničí, na letních akcích a festivalech. Anglické texty skladeb převážně v poetickém náznaku zachycují složitosti mezilidských vztahů. Momentálně kapela prochází určitým přerodem – ve studiu nahrává album. Dvě EP desky ponesou název „Pozdě“ a „Ale přece“ a měly by uzavřít dosavadní tvorbu, aby se s obdobím starších skladeb Tokaref důstojně rozloučil a mohl se otevřít tvorbě nové.

Podrobnosti

Datum:
Út 30. Červenec
Čas:
18:00 - 22:00
Cena:
dobrovolné
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/618712295307333/

Místo konání

Letní scéna Slavie
Jirsíkova 2
České Budějovice, 370 01 Česká republika