Posted by on

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Kool-Aid, Wessele /Letní scéna Slavie

Pá 2. Srpen @ 18:00 - 3:00

dobrovolné

První srpnový týden uzavřeme s kapelami
kool-aid – alternative rock České Budějovice
http://bandzone.cz/koolaid

Wessele – alternative post-rock Volyně
https://wessele.bandcamp.com

Start v 18.00 hodin
Vstupné dobrovolné – výtěžek bude věnován na charitativní účely
Po 22.00 hodině otevřen Music Bar Velbloud – afterparty – vstup free

Bližší informace:

kool-aid je českobudějovická kapela pohybující se ve vodách pro naše končiny ne úplně běžných. Prozkoumávají spíš jemnější kytarový zvuk a zkouší sofistikované aranže s využitím rozličných akustických i elektronických nástrojů a propracovaných vícehlasů.
Pětičlenná kapela vydala svoje debutové EP v roce 2011, aby vzápětí upadla do stavu hibernace. Návrat v roce 2014 v novém složení přinesl nové minialbum prozaicky pojmenované EP2. Kladné recenze (Rock&Pop 3/5) následovaly úspěchy singlu Unicorn Ache v hitparádách Velká Sedma na Radiu 1 či ve Startéru Radia Wave, kde se dostal i do denní rotace. Mezitim si zahráli například jako support Vltavy, Kieslowski, britských Scarlet Soho, nebo kanadských July Talk. Po kratší pauze se zase kool-aid vrací na pódia, přijď si je užít.

Wessele – pokud je vysloveno jméno kapely Wessele, kdesi v dáli se také ozve Šumava, kraj, s nímž je tato kapela nerozlučně spjatá. Chladivý vítr duje, čechrá koruny stromů a dlouhé trávy, navzdory lehkému šumění je všude vůkol ticho. V zemi pak ve vrstvách uloženy příběhy, které tenhle kraj při hranicích zažil, zažívá a které to ticho prořízly. A v těch příbězích člověk se svou bolestí a nadějí… Hudba je nejmíň a zároveň nejvíc, co lze s těmi příběhy učinit. Kytara, basa, viola, bicí a slova, která ony příběhy vypráví. Přesně takoví jsou Wessele.

 

Podrobnosti

Datum:
Pá 2. Srpen
Čas:
18:00 - 3:00
Cena:
dobrovolné
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/466000793962437/

Místo konání

Letní scéna Slavie
Jirsíkova 2
České Budějovice, 370 01 Česká republika