Posted by on

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

LENKA Dusilová + Common Ground/busking Lee Joker sólo od 15 hodin/LÉTO s Velbloudem

Út 14. července @ 15:00 - 22:00

dobrovolné
Třetí červencový týden otevřeme s českou fenomenální a osobitou instrumentalistkou a zpěvačkou. České Budějovice opět navštíví
Lenka Dusilová – alternative/experimental/pop Praha
http://www.lenkad.com.
Večer proběhne za podpory českobudějovického dua COMMON GROUND (Petr Hubík a Jakub Vančura).
Od 15 hodin bude na letní scéně probíhat sólo vystoupení Lee Jokera, který předvede pestrou škálu známých písní někdy v netypických aranžích s foukací harmonikou a looperem. Show přináší dobrou náladu a příjemné naladění publika.
Otevřeno od 15 hodin, produkce mezi 15 a 22 hodinou, vstup je dobrovolný, výtěžek bude použit na honoráře interpretů, stejně tak můžete festival podpořit na této sbírce na Donio https://www.donio.cz/FestivalSlavie, festival je prozatím v režimu DIY.
Bližší informace k interpretům:
Lenka Dusilová šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků.
Hned první kroky na sólové kariéře jí vynesly titul Zpěvačka roku ve výročních cenách Akademie populární hudby Anděl, poté přišla další úspěšná alba a spolupráce s Čechomorem (m.j. duet Proměny). Třetí sólovou desku Mezi Světy natočila Dusilová v San Francisku s americkými renomovanými hudebníky a producentem Benem Yonasem. Cen Anděl (2005) tentokrát album vyneslo hned několik.
Setkání se zástupci nově se rodící české jazzové komunity (Vertigo Quintet) nebo osudový souzvuk s hudební osobností, klavíristkou Beatou Hlavenkovou (a Clarinet Factory) vyústily ve spolupráci na velmi respektovaném a nevšedním eklektickém albu Eternal Seekers, za něž Lenka získala čtvrtou cenu Akademie populární hudby Anděl v kategorii Zpěvačka roku (2008).
Své čtvrté sóĺové album s názvem Baromantika, natočila zpěvačka ve spolupráci se silným producentským tandemem Beata Hlavenková + Tin Soldiers (producentské duo Patrik Karpentski-Viliam Béreš). Zrodil se unikátní výsledek s vlastním hudebním jazykem, který se pohybuje ve vřelých i chladných akusticko-elektronických krajinách.
I za Baromantiku získala Dusilová (pátou) cenu Akademie populární hudby Anděl (2011), opět jako Zpěvačka roku. Album Baromntika bylo také nominováno mezi nejlepší hudební počiny roku 2012 v nových hudebních Cenách Apollo.
Poslední deska V hodině smrti byla již natočena jako Lenka Dusilová & Baromantika v roce 2014 a opět patřila mezi desky, o kterých se nejvíce mluvilo a bylo nominováno na cenu Anděl ve dvou kategoriích a také na cenu Apollo.
COMMON GROUND jsou dva kluci, čtyři kytary a třicet krabiček. Vlastní tvorba, loopy, ambient. Heart rock/folk/pop, záleží na místě a náladě…

Podrobnosti

Datum:
Út 14. července
Čas:
15:00 - 22:00
Cena:
dobrovolné
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/332767017712073/

Místo konání

Music Bar Velbloud
U Tří lvů 4/294
České Budějovice, 370 01
Telefon:
+420 737 157 871