Posted by on

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

LEX BARKER + KOLEKTIVNÍ HALUCINACE / LÉTO S VELBLOUDEM

Pá 16. července @ 18:00 - 22:00

dobrovolné vstupné
LEX BARKER – rap-rock / Č. Budějovice
https://www.facebook.com/lexbarkerband
http://www.lexbarker.cz
+
KOLEKTIVNÍ HALUCINACE – alternative / Kladno
https://www.facebook.com/kolektivnihalucinace
http://kolhal.cz/
Otevřeno od 18 hodin, produkce mezi 19 a 22 hodinou, vstup je dobrovolný, výtěžek bude použit na honoráře interpretů.
Bližší informace k interpretům:
LEX BARKER historie českobudějovické kapely sahá do roku 2010 a s jistými změnami v sestavě hrají pořád to, co je baví a v čem se našli. Kluci staví na spojení rapu a rocku, od kterého se kdysi očekávalo otevření nových možností, ale celá bublina poměrně rychle splaskla a zůstalo jen několik přeživších.
Za dobu své existence kapela stihla objet nespočet českých festivalů a klubových koncertů a mj. vyhrát třeba první místo v celorepublikovém Rock Café Contestu. Jejich druhé album s názvem 3 vyšlo minulý rok a jeho živé představení bylo, jako vždy, fantastické, energie kapely je pořád dobrá a umí brnknout na ty správný struny tvýho já!
Kolektivní Halucinace – poezie v hudbě, která se dotkne každého, písně o tom, že hranice mezi dobrem a zlem prochází námi samotnými. Kolektivní Halucinace jsou tři duše, jedno tělo, tři přátelé, hudebníci, zpěváci. Založena na Kladně kytaristy Kubou a Habřím koncem nultých let, pojmenovaná po křehkých iluzích, které sdílíme při hledání smyslu života. Později se připojil bubeník Tomáš Příkaský. V roce 2012 přichází baskytarista Robin Tichopád. O rok později vychází album Bůh z umakartu. Za píseň ‚Jsem, jaká jsem‘ z tohoto alba získala skupina na festivalu Porta v roce 2019 zvláštní cenu poroty. V tom samém roce kapela zvítězila v konkurzu na Welcome scénu festivalu Hradecký slunovrat. Singl Jan69 z druhého alba Kosti z roku 2017 skončil na druhém místě v celoroční Velké sedmě Radia1. Po odchodu baskytaristy Robina Tichopáda v roce 2018 působí kapela jako trio. 5. března 2021 vychází na labelu Indies Scope album Reality. Poslech nákup alba zde: http://bit.ly/realityTUNE

Podrobnosti

Datum:
Pá 16. července
Čas:
18:00 - 22:00
Cena:
dobrovolné vstupné
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/145139557604277

Místo konání

Letní scéna Slavie
Jirsíkova 2
České Budějovice, 370 01 Česká republika