Posted by on

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Manon Meurt + Ufajr & předání benefičního šeku & after LOU BO$$ /Letní scéna Slavie

Pá 30. Srpen 2019 @ 18:00 - 22:00

dobrovolné

Závěrečný koncert na letní scéně, kterým zároveň zveme na „Divnofest“, který proběhne 31/8 v parku Háječek, se s vámi rozloučíme s kapelami
Manon meurt – shoegaze Rakovník
http://manonmeurt.com
a
Ufajr – indie post-rock Praha
http://www.landmine.cz/ufajr

Line-up:
18.30 – 19.30 – Ufajr
20.30 – 21.30 – Manon meurt
21.30 – 22.00 – slavnostní předání benefičního šeku
po 22 hodině afterparty v Music Bar Velbloud s DJ LOU BO$$

Bližší informace k interpretům:

Manon meurt jsou Vojtěch Pejša (kytara, zpěv), Káťa Elznicová (zpěv, kytara), Jiří Bendl (bicí) a David Tichý (syntezátory a klavír). Jiskřivé písně tvořené měkkými a transcendentními vokály, hypnotickými basovými linkami, vyvíjejícími se bubny a reverzovanými kytarami jsou ochrannou známkou tohoto mladého kvarteta z České republiky. Jejich směs rock-gaze rocku s chytlavými melodiemi je opravdovým bonbónem ucha a jejich přirozená divadelní přítomnost nás nutí myslet si, že tato mladá kapela je pro velkou budoucnost v hudbě.
Manon Meurt pochází z městečka Rakovník západně od Prahy. Inspirován britským hnutím shoegaze z počátku 90. let a kapely jako Ride, Lush nebo Slowdive jasně pomohly utvářet zvuk kapely.
Zahráli festivaly v České a Slovenské republice jako Colours of Ostrava , Pohoda Festival , United Islands of Prague , Waves Bratislava , Beseda u bigbítu, stejně jako festivaly v zahraničí Banát v Rumunsku, Nürnberg.Pop a Brückenfestival v Německu, Pre-Monte Fest in Chorvatsko. Vystoupili také na výstavách Eurosonic Noorderslag, Reeperbahn Festival, Waves Vienna a MENT Ljubljana .

Ufajr se pohybují na alternativní scéně od roku 2008. Za tu dobu odehráli stovky koncertů po celé ČR a vydali několik kratších nahrávek. V roce 2013 složili a několikrát zahráli hudbu k němému německému filmu z roku 1929 Die Weiße Hölle vom Piz Palü, díky čemuž sklidili nadšené recenze.
Pokaždé když se UFAJR dostávali do povědomí veřejnosti, celou svou reputaci umně zazdili (například roční pauzou) aby je náhodou někdo nezačal moc poslouchat.

Podrobnosti

Datum:
Pá 30. Srpen 2019
Čas:
18:00 - 22:00
Cena:
dobrovolné
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/396257591018288/

Místo konání

Letní scéna Slavie
Jirsíkova 2
České Budějovice, 370 01 Česká republika