Posted by on

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Neurotic Machinery & Dustborn

Pá 28. srpna 2020 @ 18:00 - 22:00

dobrovolné

Metalový večer v produkci tachovské technical death metalové kapely Neurotic Machinery, která se v budějovickém Velbloudu měla představit již letos v dubnu v rámci turné na podporu své nové desky „Nocturnal Misery“. Koronakrize však zavelela jinak, a tak se skupina do jihočeské metropole vypraví o čtyři měsíce později, rozhodně však s o to větší vervou. Na koncert jsou v tuto chvíli potvrzeni domácí Dustborn, o účasti třetí kapely se jedná.

DUSTBORN – symphonic- death metal/České Budějovice
http://dustborn.cz
https://bandzone.cz/dustborn
+
Neurotic Machinery – technical death metal / Tachov
https://neuroticmachinery.bandcamp.com
https://bandzone.cz/neuroticmachinery

Otevřeno od 18 hodin, produkce mezi 19 a 22 hodinou, vstup je dobrovolný, výtěžek bude použit na honoráře interpretů, stejně tak můžete festival podpořit na této sbírce na Donio https://www.donio.cz/FestivalSlavie, festival je prozatím v režimu DIY.

Bližší informace k interpretům:

DUSTBORN vznikli po odchodu členů z Desire For Sorrow. Bimbo (bicí), Johny (klávesy) a Vlajda (basa) a začali shánět nové členy. Po chvíli se přidal Dan (kytara) z Arthemion a později Aaron (kytara). Kapela začala skládat nové věci, ale pořád tomu něco chybělo. Přidal se Venca (vokály) z rozpadnutých Of The Woods a mohlo se začít nahrávat.
Do studia SONIDOS v Brně jela kapela nahrát 4 singly. Po nahrávání přicházely první koncerty. Po pár koncertech kapela skládala nové songy, které se objeví na prvním debutovém albu. Chvíli před nahráváním přišla nemilá zpráva o odchodu kytaristy Aarona. Dustborn to však nezastavilo a přípravy na CD pokračovali dál a kluci zdárně dosáhli cíle, nové CD s názvem „Dethroned“ je na světě, které navíc bylo nominováno v anketě Ceny Břitva 2020 v kategorii album roku a kapela byla nominována jako objev roku. Album oslovuje i okolní svět, příkladem je recenze na slovenském portále PROROCKER, kde získalo album nejvyšší možné ocenění! Přijďte si poslechnout tuhle metalovou symfonii na živo, českobudějovičtí „Vivaldi démoni“ se svou mnohobarevnou aranží si zaslouží vaši pozornost!

Neurotic Machinery post/death metalová kapela založena v září roku 2006 v Tachově. Během své dosavadní existence kapela odehrála více než 300 koncertů, včetně zahraničních zastávek. Za dobu své existence kapela natočila 6 oficiálních videoklipů a vydala pět alb. „Catalept“ (2007), pro které vznikl materiál již během prvního půlroku působení kapely. „Opsialgia“ (2010), které vyšlo ve spolupráci s časopisem Pařát v nákladu 6500 kusů. EP „Exi(s)t“ (2012), které sklidilo mnoho pozitivních ohlasů a umístilo se na 5. místě v anketě Ceny Břitva 2012. „Causality Principle“ (2015), které je plné post-rockových experimentů. Všechny tyto zkušenosti kapela zúročuje při psaní dalšího alba „Cognitive Dissonance“ které vyšlo na konci léta 2017. Kapela Neurotic Machinery zpočátku vystupovala v death/thrash žánru, ale jeho rozsah nebyl pro kapelu dostatečný. Stylový přerod a touha experimentovat se projevil na EP „Exi(s)t“ nejvíce a kapela v tomto trendu směřuje i nadále.
V současnosti kapela natočila své další a zároveň nejtvrdší album s názvem „Nocturnal Misery“, se kterým sbírají jednu skvělou recenzi za druhou jak od českých tak zahraničních rockových a metalových portálů. Přijďte si naživo užít tuhle špičkovou českou formaci, která vám předvede nekompromisní brutal death metal s progresivními rify a prošpikovaný kytarovými melodiemi.

Podrobnosti

Datum:
Pá 28. srpna 2020
Čas:
18:00 - 22:00
Cena:
dobrovolné
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/622004908659284/

Místo konání

Music Bar Velbloud
U Tří lvů 4/294
České Budějovice, 370 01
Telefon:
+420 737 157 871