Posted by on

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

OHM Square + Triponaut /Letní scéna Slavie

Čt 22. Srpen 2019 @ 18:00 - 23:00

dobrovolné

Předposlední čtvrteční večer prázdnin nám zpříjemní kapely
Ohm Square – electronic Praha
http://ohmsquare.com
a
Triponaut – experimental trip rock Praha

Start v 18.00 hodin
vstup dobrovolný, výtěžek bude použit na dobročinné účely

Bližší informace k interpretům:

Ohm Square patří k absolutním legendám české nezávislé scény a k průkopníkům elektronické hudby u nás. Jejich drum and bass a breakbeat se rozezněl poprvé v roce 1996 a přes kratší i delší pauzy i mírné změny stylu směrem k písničkovějšímu elektronickému stylu trvá dodnes. Debutovým albem skupiny byla v roce 1997 Ohmophonica, která patří k největším kultům své doby a ze zpětného pohledu k nejdůležitějím českým albům 90. let. Zatím posledním titulem Ohm Square je A Curious Place Between Souls And Atoms z roku 2014 a na konci roku 2018 pak vydali singl Closer z připravovaného EP.

 

Triponaut vznikli v roce 2016, kdy se ke kamarádským jam sessions kytaristy, baskytaristy a bubeníka přidal poslední člen hrající na trubku, klávesy a další nástroje. Dotvořil tak zvuk celé formace, která začala koncertovat pod názvem Jeremy a v roce 2017 vydala singl Detroit nahraný ve studiu 3bees ve spolupráci s Ondřejem Dvořákem. Od roku 2019 kapela funguje pod žánrově výstižnějším názvem TRIPONAUT, pod kterým také vydává svoje první EP nahrané ve studiu Jámor pod zvukovým dohledem Ondry Ježka.

Stylově se Triponaut pohybuje ve vodách experimentální alternativy nebo, jak kapela sama udává, v žánru triprocku. Dlouhé instrumentální skladby připomínají spíše soundtrack k filmu nebo zápisky z Triponautových cest. Vrství se v nich plochy i nálady a čas se nechává volně plynout. Triponaut cílí na úzké publikum s chutí zažít hudební výlet do atmosfér jednotlivých songů.

Podrobnosti

Datum:
Čt 22. Srpen 2019
Čas:
18:00 - 23:00
Cena:
dobrovolné
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/468050750657544/

Místo konání

Letní scéna Slavie
Jirsíkova 2
České Budějovice, 370 01 Česká republika