Posted by on

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

PRVNÍ HOŘE + WHINY BITCHES České Budějovice

So 18. Leden @ 20:00 - 1:00

150Kč

PRVNÍ HOŘE je přední česká alternativní kapela, která bývá řazena mezi průkopníky progresivního nebo avantgardního rocku. Na kontě má již šest alb, mnohá ocenění včetně Ceny Anděl a stovky festivalů a úspěšných klubových koncertů. Zkuste se ponořit do jejího specifického, tajemného, absurdního, krutého i něžného světa bláznů, pierotů a blouznivců…

Whiny Bitches je krumlovská blues´n´rollová formace, kterou založilo kytarové duo výtvarných umělců Bony Volta a Federico Melis. V červnu se kapela rozrostla o bubeníka a podle posledních zpráv od Bonyho je už obsazen i post basáka, tahle kapela roste každým dnem a každým koncertem. Ve své hudební tvorbě navazují na kořeny blues , rock’n’rollu a swingu. Inspiraci nacházejí také v Beatnické generaci a existencialismu. Charakter některých temnějších písní může evokovat náladu filmů Davida Lynche.

Otevřeno od 20 hodin
Whiny Bitches od 20.30 hodin
PRVNÍ HOŘE od 22.00 hodin
Vstupné 150 Kč

Bližší info k interpretovi:
1998:
První hoře vzniklo v Jičíně na troskách místních punkových kapel. Věk členů kapely se pohyboval okolo 16 let. Název „První hoře“ pochází z povídky Franze Kafky. V letech 1998-2002 vznikají první 3 demosnímky První Hoře (1998), 4 pokoje (2000) a Bez obalu (2001).

2003:
První hoře natáčí a vlastním nákladem vydává debutové album Na úpatí.

2006:
Druhé album Commedia dell´arte vychází u pražského labelu Black Point music. Kapela se „stěhuje“ do Prahy a ustaluje se ve složení kytara, zpěv, akordeon, bicí, basa, klávesy a elektronické samply. Pracuje na specifické podobě živých vystoupení, která jsou vyhlášená překypující energií, pohybem a divadelními prvky v čele s postavou klauna – akordeonisty.

2007:
První hoře vystupuje na četných letních festivalech (Eurotrialog Mikulov atd.) i po klubech, získává své stálé publikum, oceňující netradiční a energický přístup k hudbě.

2008:
Třetí deska Lamento vychází na podzim znovu u labelu Black Point. Nahrávka sklízí až neuvěřitelně dobrou odezvu ve všech možných médiích, mnohokrát je označena za desku roku. První hoře odehraje sérii koncertů společně s legendárními Už jsme doma, vystoupí také po boku kapely Znouzecnost.

2009:
Lamento získává cenu Anděl za nejlepší rockovou desku roku 2008 a třetí místo v nezávislé anketě Břitva. První hoře vystupuje v pořadech Hitoár na iDNES TV a Madhouse na TV Óčko, do médií se dostávají klipy „Naruby“ a „Otčenáš“. Vychází řada rozhovorů s kapelou (např. tištěný i internetový Houser, Abyss, Musiczone, Deníky Bohemia, Rock and Pop 5/2009…).

2010:
Celorepublikové jarní turné Kult hyeny s kultovní crossoverovou Insanií. Účast na letních festivalech (Brutal Assault, Poličské Rockoupání, Lebeda festival, Kavčák, Festival bez hvězd, Kramle, aj.). První hoře je zastupováno hudební agenturou Kontra Production. Kromě častého koncertování se kapela v druhé polovině roku soustředí na natáčení a mixáž nové desky. V prosinci jako předzvěst vychází neprodejné promo EP se třemi skladbami.

2011:
Nová deska Club Silencio vychází 14. 4. První hoře odehraje řadu velkých letních festivalů (Colours of Ostrava, Benátská noc, Basinfirefest aj.). V listopadu kapela získává publicistickou cenu Břitva za Album desetiletí („Lamento“ 2008), chystá se na zahraniční koncerty a nadále se soustředí na přípravu materiálu pro novou desku, plánovanou na rok 2013.

2012:
Příprava páté řadové desky ve studiu Šopa Standy Valáška a Entlaabu páně Bertráma. Jako ochutnávka vycházejí singly „Ikare!“ a „Němohra“. Světlo světa také zří reedice dlouho vyprodaného debutního alba Na úpatí.

2013:
PH se objevili na řadě festivalů jako např. Útulek fest, Vlčkovice fest, Festival Pecka, Kuba fest nebo Banát (v Rumunsku). V druhé půli roku vyráží na „15 let za scénou tour“, kdy vystoupili v mnoha klubech včetně Paláce Akropolis, kde se za účasti Maracash Orchestra pokřtila pátá řadová deska Imaginarium. Zde je též poprvé prezentován klip ke skladbě Absurdistán.

2014:
Vystupují na festivalech Zámostí, Cihelna vystupovat!, United Islands, MišMaš párty, Colours Of Ostrava, Povaleč, Brutal Assault nebo Banát (v Rumunsku) a několika klubových akcích. Po roce si opět zahráli v Paláci Akropolis společně se spřízněnými Už jsme doma.

2015:
Během roku 2015 První hoře stále vystupuje na různých akcích, ale po říjnovém vystoupení v Rock Café se členové rozhodli dát si koncertní pauzu.

2016 – 2017:
V roce 2016 se kapela plně soustředí na skládání písní pro své šesté album, které bylo nahráno na jaře roku 2017 ve studiu Hostivař pod vedením Zdeňka Šikýře. Dále se také se nahrávalo ve studiu Audio Factory. Mixu a masteringu se ujal Aleš Hyvnar. Po úspěšném dokončení alba začíná První hoře znovu koncertovat. Repertoár sestává převážně z nových písní. Album „Křehký mechanismus pozemského štěstí“ bylo pokřtěno v říjnu 2017 v klubu Rock Café v Praze a setkalo se s velkým úspěchem jak od hudebních kritiků, tak i od diváků.

2018:
Album „Křehký mechanismus pozemského štěstí“ obdrželo cenu Břitva za nejlepší album roku. Skupina také odehrála řadu povedených koncertů (Gryfinski Festiwal, Vývrtka, Vlčkovice, Váza fest, Povaleč, Mela, Brutal Assault, atd.).

Podrobnosti

Datum:
So 18. Leden
Čas:
20:00 - 1:00
Cena:
150Kč
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/517814182460271/

Místo konání

Music Bar Velbloud
U Tří lvů 4/294
České Budějovice, 370 01
Telefon:
+420 737 157 871