Posted by on

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Songs from Utopia (swiss/cz)// Wessele// Nuly

St 25. Duben 2018 @ 20:00 - 1:00

60Kč – 100Kč

Alternativní večer s kapelami Songs from UtopiaWessele a Nuly.

Info ke kapelám:

Songs from Utopia – Kytaristka a zpěvačka Rebekka Zarkava a bubeník, perkusionista Jura Dolezal vystupují jako Songs from Utopia ve Švýcarsku, Německu, Rakousku a v České republice.

Jejich hudba se neustále vyvíjela a měnila, co však oproti všem změnám zůstalo je láska k hudbě šedesátých let a roots music. 1. března 2018 vyšlo čtvrté studiové album «Ahhh!» (LP & CD) které bylo nahráno analogově v Gijón, ve Španělsku, společně s Jorge Explosion v Estudios Circo Perrotti.

Nové album představuje Songs from Utopias současnou tvorbu s pocitem 60-tých let a rytmů k tanci. Album «Ahhh!» zní jako hudba špionážního filmu. Jsou to rockabilly- a surfkytary s klasickými backbeat bicími, songs zpívané v angličtině a francouzštině nebo rasantní instrumentals. «Ahhh!» roztančí a baví!

Wessele – Kapela vznikla v roce 2013, kdy během roku začali František a František (tedy otec a syn,kytara-zpěv, bicí) spolu zkoušet v pronajaté zkušebně v jihočeském Písku. 

První koncerty, jen ve dvou, byly odehrané ještě pod názvem ,,Velitel Kadlec“.  Postupně kapelu rozšířili Jakub Frydrýšek s violou, dlouholetý kamarád i spoluhráč v pošumavských kapelách Ausgerechnet a Sartaktarak a nakonec Martin Patras na basovku, přesídlenec ze středních Čech na Šumavu,ze skupiny Walden,dříve Naquei Manou.

Nuly – Vznikli jsme tak, že člověk, který šel okolo nás nevěděl, že jsme osoby k sobě se poutající touhou dělat něco společně.

Zkoušeli jsme malovat, tancovat, vyprávět, chodit do kola, spát, mluvit o nesmyslech, padat do trávy, klouzat na ledě v ponožkách, koukat do výloh, kopat do slunce, házet po lidech meruňky, fungovat alespoň chvíli normálně.

No a kombinací některých věcí, jsme přišli na řešení – budeme dělat hluk (hudbu), tak jak nás napadne a budeme to míchat, kroutit až z toho vznikne melodie a my budeme z výsledku spokojení 🙂

Podrobnosti

Datum:
St 25. Duben 2018
Čas:
20:00 - 1:00
Cena:
60Kč – 100Kč
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/1808681582486570/

Místo konání

Music Bar Velbloud
U Tří lvů 4/294
České Budějovice, 370 01
Telefon:
+420 737 157 871