Posted by on

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

The DRAIN + Iggy Mayerov /Letní scéna Slavie

Út 6. Srpen @ 18:00 - 22:00

dobrovolné

Druhý srpnový týden otevřeme s kapelami

THE DRAIN – garage glamrock Praha/České Budějovice
http://www.thedrain.cz
https://www.youtube.com/drainmusic
a
Iggy Mayerov – shoegaze/dream pop Praha
https://iggymayerov.bandcamp.com

Start v 18.00 hodin
vstup dobrovolný, výtěžek bude použit na dobročinné účely
od 21.00 hodin otevřen Music Bar Velbloud – afterparty – vstup free

Bližší informace k interpretům:

THE DRAIN je pražská glamrocková kapela, která vznikla v roce 2007 v Českých Budějovicích, kdy nahrála první demo skladby. Když se spojí starý glam s originálním moderním soundem a notně po cestě načichne garáží. Parta drzých cápků, kteří vylezli z jihočeských a pražských sklepů a otočili volume doprava. V hudbě The Drain se snoubí rocková syrovost, popová chytlavost a smysl pro hluk a experimenty. K tomu připočtěte ctění rock’n’rollového lifestylu, pocit nebezpečí a koncerty s atmosférou punkových mejdanů. Tam, kde v dnešním rock’n’rollu chybí sex, narcismus a ostří nože, přicházejí The Drain.

Iggy Mayerov je anglicky zpívající dream popová kapela z Prahy. Jejich zasněná tvorba s prvky shoegaze a synthpopu se vyznačuje ženským vokálem, který společně s klávesami a baskytarou vystupuje z mlhy zreverbovaných kytar. Hudba Iggy Mayerov zaujme posluchače svou originalitou. Klasickou strukturu písní, kdy je zachované jasné pořadí slok a refrénů, v jejich tvorbě většinou nenajdete.
Projekt Iggy Mayerov vznikl na podzim roku 2016 v původně tříčlenné sestavě. Začátkem následujícího roku se k Tereze, Michalovi a Jakubovi přidal i klávesák Martin s bubeníkem Jindřichem, a na jaře, už v kompletním složení, nahráli své debutové EP a začali pravidelně koncertovat. Iggy Mayerov nejčastěji vystupovali v pražských klubech jako Rock Café, Chapeau Rouge, Cross a další. Na podzim 2017 se zúčastnili soutěže kapel Skutečná liga pořádanou N.S.E.F. Production, kde postoupili do finále. Z celkového počtu 125 kapel se umístili pátí.
Skladbu Stardust zařadilo do programu i rádio ALLfm z Manchesteru v „Through The Curtain“ show. Iggy Mayerov byli na jaře 2018 nasazeni na Radiu Wave do hitparády neobjevených talentů Startér, a jen o kousek jim uniklo finále. O rok později se soutěže účastnili znovu s nejnovějším singlem RIDE (produkovaný Danielem Šubrtem). Tentokrát postoupili až mezi finálovou trojici, a už v nové sestavě s bubeníkem Jiřím vystoupili v rámci Showcase koncertu Radia Wave v Café v Lese. RIDE zařadilo do vysílání kromě Radia Wave také rádio Express FM nebo Radio 1.

Podrobnosti

Datum:
Út 6. Srpen
Čas:
18:00 - 22:00
Cena:
dobrovolné
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/2047739755353642/

Místo konání

Letní scéna Slavie
Jirsíkova 2
České Budějovice, 370 01 Česká republika