Posted by on

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

The River Of The Lost Souls & After Rain /Letní scéna Slavie

Čt 15. srpna 2019 @ 18:00 - 22:00

dobrovolné

Srpnový příval black metalu a hard rocku s budějckými kapelami

The River Of The Lost Souls
https://www.facebook.com/theriverofthelostsouls/
https://theriverofthelostsouls-map.bandcamp.com
a
After Rain
https://www.facebook.com/afterraincz/
http://www.bandzone.cz/afterrain

Start v 18.00 hodin
Vstupné dobrovolné – výtěžek bude věnován na dobročinné účely
Od 21.00 otevřeno v Music Bar Velbloud – dj afterparty – vstup free

Více informací:

After Rain je budějovická black metalová kapela, která svým projektem vzdává úctu tuzemskému doom metalu, pocta kořenům… Takový byl prvotní záměr kapely, ve které se sešli muzikanti jako Václav Votruba (Dark Angels), Jana Zahradníková (ex-Interitus) či Jakub Vondrka (Dark Angels, ex-Agony). Debutové album Beyond The Underground z roku 2012 skutečně nabídlo pořádnou dávku devadesátkového doomu. Klávesy, housle, flétny, ženské vokály… Deska zaznamenala úspěch a hlavní tvůrce Václav Votruba se tak okamžitě vrhl na pokračování.

Nahrávka s ledovým obalem Hammered To The Ice z roku 2013 pokračovala v doomových kořenech, ale přibyla nemalá dávka black metalu. Na desce se také výraznější měrou podílel Necrocock z Master´s Hammer, který je k zaslechnutí hned ve třech skladbách.

V roce 2014 se sestava projektu ustálila, když za mikrofon nastoupila Veronika Seidlová ze severočeských Carpatia Castle a za bicí usedl Jan Kapák z Avenger či Master´s Hammer. Výsledkem nové sestavy bylo třetí album The Sound Of War, o kterém dodnes Václav Votruba mluví jako o svém nejoblíbenějším. Deska je to velmi syrová, tvrdá, více blackmetalová než doomová.

Návrat k doomu se konal o rok později, když After Rain nastoupili pod křídla slovenského kultovního labelu Metal Age. Čtvrtá deska nesla název The Funeral Marches a stejně jako v případě The Sound Of War se jedná o koncepční album.

V roce 2018 se After Rain chystají vůbec poprvé na koncertní prkna, a to v nové sestavě: Václav Votruba – kytara, Radek Popel – zpěv, Andrea Michálková – zpěv, Jakub Vondrka – kytara, Petra Votrubová – klávesy, David Hradílek – basa a Micula Parva – bicí.

The River Of The Lost Souls je budějovická hard rocková kapela založena v roce 2016 Václavem Votrubou (hrající člen kapel After Rain a Dark Angels) s dalšími aktivními muzikanty a členy kapel After Rain, Dark Angels a Vihar. Jmenovitě Barbora Urbanová – zpěv, Jakub Vondrka – kytara, Petra Votrubová – klávesy, Micula Parva – bicí a David Zíka – basa.

18:00 – After Rain
20:45 – The River Of The Lost Souls

Podrobnosti

Datum:
Čt 15. srpna 2019
Čas:
18:00 - 22:00
Cena:
dobrovolné
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/445825169321528/

Místo konání

Letní scéna Slavie
Jirsíkova 2
České Budějovice, 370 01 Česká republika