Posted by on

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

UŽ JSME DOMA & Driák

Pá 7. srpna @ 18:00 - 22:00

dobrovolné

První srpnový týden festivalu uzavřeme českou legendární kapelou
Už jsme doma – progressive, punk, alternative, avant-garde
https://uzjsmedoma.com
a večer otevře punk rocková stálice na české scéně
Driák (OFFICIAL)
http://www.bandzone.cz/driak

Otevřeno od 18 hodin, produkce mezi 19 a 22 hodinou,
vstup je dobrovolný, výtěžek bude použit na honoráře interpretů, stejně tak můžete festival podpořit na této sbírce na Donio https://www.donio.cz/FestivalSlavie, festival je prozatím v režimu DIY.

Více info k interpretovi:

Už jsme doma je česká avantgardní rocková kapela. Původně byla zformována v Teplicích roku 1985. Po půl roce existence do kapely přešli dva členové legendární teplické skupiny FPB a z původní sestavy zůstali jen dva lidé. Tím se ustavila první významná čtyřčlenná sestava UJD – Jindřich Dolanský, Miroslav Wanek, Romek Hanzlík a Julius Horváth (Písničky FPB dnes UJD příležitostně hraje v rámci koncertu „Už jsme doma a Romek Hanzlík hrají písně FPB“).

Stylově lze jen těžko kapelu obecně charakterizovat: jejich hudba v sobě kombinuje jakýsi druh intelektuálního punku, slovanskou hudební provokaci, africké rytmy, orchestrální punk, funky, ska, gregoriánské chorály, avantgardní melodie, disharmonii, korozi, epileptické a chaotické rytmy – a mnoho dalšího. Její žánr se někdy označuje jako post-punk nebo jazz-punk. V zahraničí bývá skupina zařazována mezi tzv. Prog Music nebo Avantgarde Music.

Podrobnosti

Datum:
Pá 7. srpna
Čas:
18:00 - 22:00
Cena:
dobrovolné
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/563415484321753/

Místo konání

Music Bar Velbloud
U Tří lvů 4/294
České Budějovice, 370 01
Telefon:
+420 737 157 871