Posted by on

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Věc Makropulos + The Hope /Letní scéna Slavie

Pá 16. srpna 2019 @ 18:00 - 3:00

dobrovolné

Třetí srpnový týden uzavřeme s kapelami
Věc Makropulos (OFFICIAL) – crossover-rap Pardubice
http://www.bandzone.cz/vecmakropulos
a
The Hope – melodic rock České Budějovice
http://bandzone.cz/thehope

Start v 18.00 hodin
vstup dobrovolný, výtěžek bude použit na dobročinné účely
Po 22.00 hodině bude otevřen Music Bar Velbloud – DJ afterparty v režii drumera z Věc Makropulos (OFFICIAL) – vstup free

Bližší informace k interpretům:

Věc Makropulos (OFFICIAL) pochází z východních Čech a vznikla v roce 2010. Momentálně má základnu v Pardubicích. V roce 2011 vydala demo album Obcházíme realitu a v lednu roku 2011 odehrála první koncert v garáži a od března téhož roku začala pravidelně objíždět koncerty.
Od počátku se zaměřuje na tvorbu, která vychází převážně z amerických kapel, jako jsou například Rage Against the Machine, Red hot chili peppers, nebo Dog Eat Dog (kterým například v roce 2013 předskakovali). Věnují se moderní hudební produkci, která je inspirována těmito a dalšími vzory.
Rytmický základ kapely tvoří kytara, basa, bicí a je doplněn o klávesové nástroje a samply. O texty a rap se stará dvojice MC‘s podpořená zpěvovými vokály.
Roku 2014 vychází album Huddba je krádež, které se pokřtilo na pravidelné každoroční akci Crossover Rap Night, pořádané samotnou kapelou v Kostelci nad Orlicí. Kapela se úspěšně účastnila několika prestižních hudebních soutěží, na jejichž vrcholu byla finálová účast na GBOBU v roce 2014, kde obsadila druhé místo v celorepublikovém finále. Od tohoto roku se pravidelně prezentuje na velkých českých festivalech jako je například Votvírák, Rock for People, Hip-Hop kemp nebo Mighty Sounds a SázavaFest. Skupina se za šest let svého působení dostala také do povědomí České klubové scény, kterou si získala živostí svých koncertů a kvalitním zpracováním vlastní produkce.

The Hope českobudějovická kapela, která vznikla v roce 2011. V prvních letech svého působení vystupovali kluci čistě jako instrumentální kapela, melodické rockové trio ve složení Kosmi (kytara), Míra Bartoš (basa) a Jirka (bicí), brzy vystřídán Kartym. Po delším hledání nastoupila na post zpěvačky Dominika Konečná. V roce 2015, po nešťastné autonehodě Míry Bartoše, musela kapela na 2 roky přerušit činnost. V roce 2017, po částečném zotavení Míry, se kapela vrátila s plnou vervou a nasazením, post zpěvačky nahradil nový člen kapely Ondřej Procházka. V roce 2018 odchází také zakládající člen Míra Bartoš, post basáka přebírá Michal Petřík a za bicí soupravu sedá František Ingvort.

Podrobnosti

Datum:
Pá 16. srpna 2019
Čas:
18:00 - 3:00
Cena:
dobrovolné
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/705568823207041/

Místo konání

Letní scéna Slavie
Jirsíkova 2
České Budějovice, 370 01 Česká republika