Posted by on

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

DNES MUSIC BAR VELBLOUD!!! Vložte Kočku + Kaplan Bros.

Út 20. srpna 2019 @ 20:00 - 1:00

dobrovolné

Předposlední týden festivalu otevřeme s kapelami
Vložte kočku – experimental/rap/garage rock Praha
http://www.vloztekocku.cz
a
Kaplan Bros. – experimental noise/rap/pop Praha
http://www.landmine.cz/kapely/kaplan-bros/

Start ve 20.00 hodin
vstup dobrovolný, výtěžek bude použit na dobročinné účely

Bližší informace k interpretům:

Vložte kočku svou energií a žánrovou nespoutaností boří hranice mezi očekáváním a realitou, mezi divákem a performerem, a dokáží tak oslovit široké spektrum hudebních fanoušků. Živá vystoupení, ať už vlastní produkce (ta bývají obzvláště našláplá novými nápady—tři bubeníci a tři trombonisti jako hosti; na místo jednoho pódia čtyři pódia v rozích; laserový satelit, obří závěsná zrcadla …) jsou pro diváky někdy až mystickým zážitkem. Ze zahraničních jmen zmiňme třeba Prodigy, Battles nebo Explosions in the Sky, kterým kluci předskakovali.
Jejich druhé album, Seat, bylo jednou z nejvýraznějších nahrávek roku 2013. Na poličce ve zkušebně se objevili Anděl i Vinyla. Kapela s definitivní platností pronikla na pódia velkých festivalů jako Colours of Ostrava (kde stihli zahrát už třikrát) United Islands nebo Pohoda. Klukům ale zůstal specifický přístup k hudbě a ke koncertování:
„Koncert je místem setkávání, pevným bodem v čase. Není to jen o tom, kdo je na pódiu, tu situaci stejnou měrou utváří celé publikum, každý jeden člověk v hledišti. Hudba jsou jenom vibrace vzduchu a pak to, co si do nich vložíme, kam nás odnesou. Význam stejnou měrou vkládají kapela i posluchač. Vždycky jsme se snažili dělat hudbu tak, aby vycházela z nás, ale zároveň to nebyla jednosměrná chodba se zavřenými dveřmi. V hudbě musí zbýt prostor, možnosti,“ říká bubeník a textař Cyril.

Kaplan Bros. spojují rytmiku Holy Fuck, naléhavost Fuck Buttons a experimentálnost Battles, píše se v jednom z článků, jejichž autoři se shodují, že Kaplan Bros. se vyplatí v budoucnu sledovat. Noise-popová sourozenecká dvojice Cyril a Kryštof Kaplanovi má pestrou minulost. Pódium sdíleli mj. s Jambinai, Qui nebo 65daysofstatic, zahráli si na letošních Colours of Ostrava, vyhráli talentovou soutěž 1BAND2PLAY, byli nominováni do ankety o nejnadějnější českou kapelu pro export v projektu ČRo Czeching

Podrobnosti

Datum:
Út 20. srpna 2019
Čas:
20:00 - 1:00
Cena:
dobrovolné
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/392299174965399/

Místo konání

Letní scéna Slavie
Jirsíkova 2
České Budějovice, 370 01 Česká republika