Posted by on

Načítám Akce

« Všechny Akce

YTIVARG + MATER MONSTIFERA / Léto s VELBLOUDEM

Út 13. července @ 18:00 - 22:00

dobrovolné vstupné
Otevřeno od 18 hodin, produkce mezi 19:30 a 22 hodinou, vstup je dobrovolný, výtěžek bude použit na honoráře interpretů.
Bližší informace o interpretech:
YTIVARG – Kdo jsou YTIVARG? Tajná frakce elektrotechnické destrukce, aktivovaná počátkem roku 2015 kytaristou F.C. po ukončení činnosti zvrhlíků ISACAARUM. Performery YTIVARG (2021) jsou: F.C. (kytara – ex ISACAARUM), LUKÁŠ (řev – IDIOCRACY, ex ATTACK OF RAGE), ONDŘEJ (bicí – DESIRE FOR SORROW) a ZDENĚK (basa – THE REVOLT, ALTERNATIVE CORE). YTIVARG drtí nekompromisní elektrikářský grind-black nejhrubšího zrna s příměsí dalších tvrdě-kovových ingrediencí. Své hlukové vibrace mají zaznamenány na full CD WARDENCLYFFE (2017) a EP THE FORGOTTEN PAST (2020).
MATER MONSTIFERA – Atmo/black metalová skupina, která vznikla na sklonku léta roku 2000. Zakládajícími členy byli Yvor (guitar, backing vocals & programming), Destructor (vocals) a Jitka (keyboards). Krátce po té se ke skupině připojil Astral Vampire (guitar) a na konci téhož roku Mater Monstifera nahrává své první demo s názvem „Svíce života“, které po vydání kapela koncertně podporuje. Hudební styl Mater Monstifera dostává konkrétní podobu – Atmosferický black metal s výraznou podporou kláves.
Na jaře roku 2001 přichází Abogarth a obsazuje volné místo baskytaristy. O rok později ve studiu Prodigy skupina nahrává nové MCD „Sepsáno krví“, které vydala firma IFA records. Na podzim téhož roku kapelu opouští z rodinných důvodů Astral Vampire, který krátce kapele vypomáhá jako studiový hráč. Jeho pozici obsazuje Česyn.
Kapela během následujících dvou let (2003 – 2004) odehrála velké množství živých koncertů. V druhé polovině roku 2004 se začalo připravovat debutové album.To bylo nahráno během dubna a května 2005. O vydání se opět postarala firma IFArecords. Astra Vampire a Grief (ex-Immortal Teras) se na CD objevují jako speciální hosté.
Na jaře 2006 odchází baskytarista Abogarth a nahrazuje ho Deemon. Kapela se během přípravy druhého alba zaměřila na živé koncertování. První předzvěstí nového alba se stává singl Beletseri, na kterém hostuje zpěvačka Dying Passion, Zuzana Jelínková. Kapela sklízí pozitivní ohlasy z řad fanoušků i kritiků.
Na konci roku 2010 opouští kapelu dva ze zakládajících členů – zpěvák Destructor a klávesistka Jitka. Náhrada se však objeví téměř okamžitě. Volné posty obsazují Stephanos (voc) a Denisa (keyboards).
Druhá dlouhohrající deska „Na zrcadlech lží“ se rodí pod taktovkou zkušeného Jiřího Drdáka (Prodigy Studio). Vydána je 20. června 2011 jako součást časopisu Pařát.
V květnu roku 2012 přichází do kapely posila v podobě bubeníka Ondreho. Skupina začíná okamžitě připravovat nový materiál a na podzim téhož roku se opět uzavírá do studia Prodigy, kde nahrává aktuální třískladbový singl „V troskách Tvýho světa“. Materiál vychází 30.3.2013 na „flashdiscu“ a oficiální distribuci zajišťuje firma Metalgate.
Následující dva roky jsou plodné na živá vystoupení a zároveň kapela intezivně pracuje na novém CD. V lednu 2017 se Mater Monstifera opět uzavírá do českobudějovického studia Prodigy, kde vzniká třetí řadové album. Jako hosté se na novém albu podíleli Radek Popel a jihočeský vokální kvartet Calypte.Aktuální CD, které nese název *’Vězení Bizarních Bohů*’ bylo vydáno 15. 6. 2017 produkcí časopisu /Pařát/, jako součást jeho červnového vydání. Nové album se opět vyznačuje řadou podmanivých melodií, které se Vám zaručeně zaryjí pod kůži. V současné době zaplňuje MATER MONSTIFERA svůj koncertní kalendář a zároveň se připravuje na propagační turné….

Podrobnosti

Datum:
Út 13. července
Čas:
18:00 - 22:00
Cena:
dobrovolné vstupné
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/312112610490457

Místo konání

Letní scéna Slavie
Jirsíkova 2
České Budějovice, 370 01 Česká republika