Hudební klání vol. VII

O co jde?

Již sedmý ročník úspěšné soutěže mladých, začínajících kapel, které zatím nevydaly regulérní CD a nemají podepsanou smlouvu s žádným hudebním vydavatelstvím nebo agenturou.

Proč?

Chceme touto cestou podat pomocnou ruku mladým kapelám, umožnit jim prezentovat se veřejnosti a poskytnout jim profesionální podmínky.

Jak bude Hudební klání probíhat?

Ze všech přihlášených kapel vybere odborná porota (složená z 5ti osobností českobudějovické hudební scény - jejich jména zůstanou utajena až do vyřčení ortelu) 8 kapel, které postoupí do dalšího "LIVE" kola.

LIVE kolo vybraných 8 kapel bude probíhat vždy v úterý, první koncert se uskuteční 21.4.2015. Každý večer se „utkají“ dvě kapely z nichž jedna postoupí a druhá vypadne. Takto se bude postupovat až do finále. Na konci zbyde jedna kapela – vítěz.

O vývoji soutěže se bude rozhodovat dvojím způsobem:

  1. od začátku do konce budou rozhodovat návštěvnící, kteří v daný večer do klubu přijdou. Každý obdrží jeden hlasovací lístek s předtištěnými názvy kapel, které ten den vystoupí. Každý hlasující oddělí jména kapel od sebe, část se jménem kapely, kterou chce aby postoupila vhodí do sběrného koše (ten bude jasně označen a vystaven na viditelném místě) a druhou část hlasovacího lístku zničí (roztrhá, spolkne, spálí...zkrátka znehodnotí tak, aby jí nebylo možno znovu použít. Hlasovat se bude od začátku koncertu 2. kapely večera. Na konci každého soutěžního večera budou lístky sečteny a výsledek bude oznámen neprodleně poté.

    Hlasovací lístky se budou vydávat POUZE do konce vystoupení první kapely daného koncertu - kadžý, kdo chce hlasovat, musí přijít tak, aby slyšel/viděl alespoň část obou interpretů. Jedná se minimálně o symbolické zachování férového hlasování...

    V PŘÍPADĚ REMÍZY (obě kapely dostanou stejný počet hlasů) SE KONCERT OPAKUJE! Dané kapely se spolu utkají ještě jednou a to v nejbližší možný termín.
  2. Na rozhodování o první 3 místa (1., 2. a 3.) bude k rozhodování přizvána i několikačlenná odborná porota. Hlasy poroty budou znamenat 50% výsledku a druhých 50% výsledku bude tvořit hlasování návštěvníků koncertů. Tuto zdánlivou komplikaci jsme zavedli, abychom zajistili i tu "hudební" stránku hodnocení kapel, nikoliv pouze tu "kamarádskou". Abychom byli spravedliví ke všem, bude to oněch zmíněných 50% na 50%.

Odkaz na FB událost: zde

Otevírací doba

Dle programu, standardně ÚT - SO // 19:00 - 02:00 

levné ubytování v centru Českých Budějovic
levné ubytování v centru Českých Budějovic


STUDENT TUESDAYS

Jste studenti? Máte kapelu? Tak to máte vyhráno - úterky totiž patří vám!
pište na:
agent@velbloud.info

Plakáty