Hudební klání vol. 8

O co jde?

Již osmý ročník úspěšné soutěže mladých, začínajících kapel, které zatím nevydaly hudební nosič ve spolupráci s hudebním vydavatelstvím/agenturou nebo nemají podepsanou smlouvu s žádným hudebním vydavatelstvím/agenturou. Tvorba či spolupráce v rovině DIY je plně akceptována!

Proč?

Chceme touto cestou podat pomocnou ruku mladým kapelám, umožnit jim prezentovat se veřejnosti a poskytnout jim profesionální podmínky a to zcela zdarma, navíc mají soutěžící možnost vyhrát hodnotné ceny a v první řadě si vybudovat povědomí u veřejnosti

Jak bude Hudební klání probíhat?

Ze všech přihlášených kapel vybere odborná porota (složená z 5ti osobností českobudějovické hudební scény – jejich jména zůstanou utajena až do vyřčení ortelu) 10 kapel, které postoupí do dalšího „LIVE“ kola.

LIVE kola vybraných 10ti kapel budou probíhat vždy v úterý, první koncert se uskuteční 20.03.2018. Každý večer se „utkají“ dvě kapely z nichž jedna postoupí a druhá vypadne. Takto se bude postupovat až do finále. Navíc po každém konci vyřazovacího celku proběhne Jam Session speciál, kterého se mohou zúčastnit všechny kapely, které nepostoupily a jedna z nich může získat postup v rámci pravidel Černý kůň HK 2018.

O vývoji soutěže se bude rozhodovat dvojím způsobem:

  1. od začátku do konce budou rozhodovat návštěvnící, kteří v daný večer do klubu přijdou. Každý obdrží jeden hlasovací lístek s předtištěnými názvy kapel, které ten den vystoupí. Každý hlasující oddělí jména kapel od sebe, část se jménem kapely, kterou chce aby postoupila vhodí do sběrného koše (ten bude jasně označen a vystaven na viditelném místě) a druhou část hlasovacího lístku zničí (roztrhá, spolkne, spálí…zkrátka znehodnotí tak, aby jí nebylo možno znovu použít. Hlasovat se bude od začátku koncertu 2. kapely večera. Na konci každého soutěžního večera budou lístky sečteny a výsledek bude oznámen neprodleně poté.
  2. Hlasovací lístky se budou vydávat POUZE do konce vystoupení první kapely daného koncertu – kadžý, kdo chce hlasovat, musí přijít tak, aby slyšel/viděl alespoň část obou interpretů. Jedná se minimálně o symbolické zachování férového hlasování…
  3. V PŘÍPADĚ REMÍZY (obě kapely dostanou stejný počet hlasů) SE KONCERT OPAKUJE! Dané kapely se spolu utkají ještě jednou a to v nejbližší možný termín.

 

  1. Na rozhodování o první 3 místa bude přizvána i několikačlenná odborná porota. Hlasy poroty budou znamenat 50% výsledku a druhých 50% výsledku bude tvořit hlasování návštěvníků koncertů. Tuto zdánlivou komplikaci jsme zavedli, abychom zajistili i tu „hudební“ stránku hodnocení kapel, nikoliv pouze tu „kamarádskou“. Abychom byli spravedliví ke všem, bude to oněch zmíněných 50% na 50%.

 

  1. Jam Session speciál a Černý kůň, po odehrání 5ti základních duelů zůstane 5 kapel, které nepostoupily a ty mají možnost účastnit se Jam session duelu, ve které každá kapela předvede improvizovanou hru na své nástroje, nesmí zde zaznít skladby, které kapely hrály v základním duelu. Hlasování bude opět v rukách návštěvníků, v případě remízy bude o udělení karty Černý kůň rozhodovat odborná porota. Kapela, která postoupí, se zúčastní dalších duelů s kapelami, které postoupili na přímo. Po odehrání 3 duelů zůstanou 3 kapely, které se opět mohou zúčastnit Jam session duelu, ve stejném principu.

Přihlášky kapel s odkazem na jejich profily (web, facebook, bandzone, bandcamp atp.) zasílejte na e-mail: agent@velbloud.info nebo na fb profil https://www.facebook.com/AgentVelbloud

Všechny kapely budou informovány o průběhu výběru kapel. Kapely, které budou do soutěže vybrány, obdrží rozpis datumů pro základní kola soutěže, pouze ve výjimečných případech bude možné tyto datumy přehodit ze závažných důvodů a v případě, kdy by se kapela nemohla zúčastnit v daném termínu, bude automaticky diskvalifikována!